Kisatuloksia

22.08.2020

Kangasalan Kisan kolmiottelu 


P5


40 m

  1. Enok Rimpivaara 9,9

  2. Lasse Jonkka 10,7


Pituus

  1. Lasse Jonkka 173

  2. Enok Rimpivaara 133


Keihäs

  1. Lasse Jonkka 3,44

  2. Enok Rimpivaara 3,25


Kolmiottelu

  1. Lasse Jonkka 29 pistettä

  2. Enok Rimpivaara 28 pistettä



T6


40 m

  1. Elina Aarniovuori 8,9

  2. Senni Viippo 11,2


Pituus

  1. Elina Aarniovuori 237

  2. Senni Viippo 144


Keihäs

  1. Elina Aarniovuori 4,38

  2. Senni Viippo 3,12


Kolmiottelu

  1. Elina Aarniovuori 30 pistettä

  2. Senni Viippo 27 pistettä








T7


40 m

  1. Vilhelmiina Vainio 7,9

  2. Mailis Ijäs 8,0

  3. Noora Jonkka 8,7

      3.   Edith Rimpivaara 8,7

      5.   Oona-Maria Sallinen 8,8

      6.   Matilda Honko 10,2

      7.   Edith Honko 10,8


Pituus

  1. Mailis Ijäs 267

  2. Vilhelmiina Vainio 261

  3. Oona-Maria Sallinen 241

  4. Noora Jonkka 215

  5. Edith Rimpivaara 207

  6. Edith Honko 164

  7. Matilda Honko 150


Keihäs

  1. Mailis Ijäs 8,15

  2. Matilda Honko 5,87

  3. Vilhelmiina Vainio 5,69

  4. Edith Honko 5,63

  5. Noora Jonkka 4,84

  6. Oona-Maria Sallinen 4,61

  7. Edith Rimpivaara 4,17


Kolmiottelu

  1. Mailis Ijäs 29 pistettä

  2. Vilhelmiina Vainio 27 pistettä

  3. Noora Jonkka 21 pistettä

  4. Oona-Maria Sallinen 19 pistettä

  5. Edith Rimpivaara ja Matilda Honko 18 pistettä

      7. Edith Honko 16 pistettä



T8


40 m

  1. Anni Verho 7,7

  2. Hilda Laitinen 8,3


Pituus

  1. Anni Verho 288

  2. Hilda Laitinen 249


Keihäs

  1. Anni Verho 11,50

  2. Hilda Laitinen 5,96


Kolmiottelu

  1. Anni Verho 30 pistettä

  2. Hilda Laitinen 27 pistettä



P8


40 m

  1. Eelis Järvenpää 7,5

  2. Kaarle Tiits 8,1

  3. Ukko Paakkala 8,2


Pituus

  1. Eelis Järvenpää 260

  2. Ukko Paakkala 245

  3. Kaarle Tiits 233


Keihäs

  1. Eelis Järvenpää 17,43

  2. Ukko Paakkala 5,39

  3. Kaarle Tiits 4,72


Kolmiottelu

  1. Eelis Järvenpää 30 pistettä

  2. Ukko Paakkala 26 pistettä

  3. Kaarle Tiits 25 pistettä


T9

40m

  1. Petra Lehtonen 7,0

      1.   Rosanna Lehtonen 7,0

      3.   Henni Sievinen 7,2

      4.   Vilja Välimaa 7,3

      4.   Annika Jonkka 7,3

      6.   Emma Boberg 7,4

      7.   Vivian Keskinen 7,6

      8.   Lisa Lehtola 7,9


Pituus

  1. Rosanna Lehtonen 320

  2. Petra Lehtonen 314

  3. Vilja Välimaa 306

  4. Emma Boberg 306

  5. Vivian Keskinen 300

  6. Annika Jonkka 279

  7. Henni Sievinen 274

  8. Lisa Lehtola 261


Keihäs

  1. Petra Lehtonen 11,93

  2. Rosanna Lehtonen 10,24

  3. Vilja Välimaa 10,20

  4. Emma Boberg 8,63

  5. Annika Jonkka 7,91

  6. Lisa Lehtola 7,78

  7. Vivian Keskinen 6,48

  8. Henni Sievinen 4,98


Kolmiottelu

  1. Petra ja Rosanna Lehtonen 29 pistettä

      3.  Vilja Välimaa 23 pistettä

      4. Annika Jonkka 20 pistettä

      5. Emma Boberg 19 pistettä

      6. Henni Sievänen 15 pistettä

      7. Vivian Keskinen 14 pistettä

      8. Lisa Lehtola 11 pistettä




P9


40 m

  1. Emil Skogberg 8,25


Pituus

  1. Emil Skogberg 218


Keihäs

  1. Emil Skogberg 6,32


Kolmiottelu

  1. Emil Skogberg 30 pistettä



T10


100 m

  1. Maria Tiits 20,1


Pituus

  1. Maria Tiits 251


Keihäs

  1. Maria Tiits 5,98


Kolmiottelu

  1. Maria Tiits 30 pistettä



P10


Pituus

  1. Viljo Linnamaa 298


Keihäs

  1. Viljo Linnamaa 15,47


Kolmiottelu

  1. Viljo Linnamaa 20 pistettä



T11


100 m

  1. Maija Mäntylä 16,0

  2. Lilli Paakkala 18,9


Pituus

  1. Maija Mäntylä 377

  2. Lilli Paakkala 278


Keihäs

  1. Maija Mäntylä 16,30

  2. Lilli Paakkala 9,35


Kolmiottelu

  1. Maija Mäntylä 30 pistettä

  2. Lilli Paakkala 27 pistettä



P11


100 m 

  1. Janne Verho 15,3

  2. Anton Collin 15,8

  3. Rasmus Ijäs 21,4


Pituus

  1. Janne Verho 403

  2. Anton Collin 305

  3. Rasmus Ijäs 267


Keihäs

  1. Janne Verho 29,62

  2. Anton Collin 14,90

  3. Rasmus Ijäs 10,97


Kolmiottelu

  1. Janne Verho 30 pistettä

  2. Anton Collin 27 pistettä

  3. Rasmus Ijäs 24 pistettä


T12

100 m

  1. Siina Hinkkala 16,6


Pituus

  1. Siina Hinkkala 298


Keihäs

  1. Siina Hinkkala 11,75


Kolmiottelu

  1. Siina Hinkkala 30 pistettä



P12


100 m

  1. Niilo Linnamaa 16,1


Pituus 

  1. Niilo Linnamaa 376


Keihäs

  1. Niilo Linnamaa 19,15


Kolmiottelu

  1. Niilo Linnamaa 30 pistettä



T13

100 m

  1. Iiris Ijäs 15,1

  2. Aino Aarnio 16,9


Pituus

  1. Iiris Ijäs 406

  2. Aino Aarnio 349


Keihäs

  1. Aino Aarnio 14,85

  2. Iiris Ijäs 14,84


Kolmiottelu

  1. Iiris Ijäs 29 pistettä

  2. Aino Aarnio 28 pistettä



P13


100 m 

  1. Jussi Koskela 15,1


Pituus

  1. Jussi Koskela 395


Keihäs

  1. Jussi Koskela 39,91


Kolmiottelu

  1. Jussi Koskela 30 pistettä




T15


100 m 

  1. Ilona Verho 14,9

  2. Ella Maijala 16,0


Pituus

  1. Ilona Verho 412

  2. Ella Maijala 364


Keihäs

  1. Ilona Verho 20,95

  2. Ella Maijala 18,55


Kolmiottelu

  1. Ilona Verho 30 pistettä

  2. Ella Maijala 27 pistettä



P15


100 m

  1. Eero Sallinen 14,9


Pituus

  1. Eero Sallinen 416


Keihäs

  1. Eero Sallinen 31,81


Kolmiottelu

  1. Eero Sallinen 30 pistettä



31.08.2020Syyskuun harjoitukset Kyötikkälässä
22.08.2020Kisatuloksia
11.08.2020Elokuun tapahtumia ja syyskuun harjoitukset
26.05.2020Yu-harjoitukset alkavat
13.05.2020Ilmoittautuminen kesän toimintaan
13.03.2020Harjoitukset peruttu toistaiseksi
08.03.2020Ma 9.3. harjoitukset peruttu, ma 16.3. harjoitukset ulkona
23.08.2019Sarjakisojen lopputulokset
23.08.20194. sarjakilpailun tulokset
14.08.20195-7-vuotiaiden 2. sarjakilpailun tulokset

Siirry arkistoon »